В субботу, 24 февраля, в прямом эфире на телеканалах СТБ и UA:ПЕРШИЙ состоялся грандиозный финал Национального отбора на Евровидение-2018. 

За право представлять Украину на конкурсе, который пройдет в столице Португалии Лиссабоне в мае, боролись шестеро артистов – победители двух полуфиналов. Так, в ходе первого полуфинала Национального отбора в финал прошли исполнители VILNA, LAUD и группа The Erised. Во втором полуфинале победу выбороли MELOVIN, TAYANNA и KADNAY.

По результатам зрительского голосования, а также голосования жюри, в состав которого в этом году вошли Джамала, Андрей Данилко и Евгений Филатов (The Maneken)MELOVIN получил навысшее количество баллов – 11.

Во время эфира TAYANNA пообщалась с журналистами.

Як враження від сьогоднішнього виступу? Було складніше чи легше виступати, порівняно з півфіналом?

Чесно кажучи, сьогодні було дуже круто виступати. Я багато аналізувала свій виступ в півфіналі і зрозуміла, що це саме той момент, коли я можу показати все, що вмію, і просто кайфонути, не думаючи ні про що. Тому я викинула думки з голови і робила свою справу на всі сто відсотків, як я можу. Мені сподобалось. Для себе я вже переможець, тому що переборола свої минулорічні страхи, свої хвилювання та переживання.

Ви змінили сценічний костюм, чому?

Минулого разу була TAYANNA, а цього разу на сцену вже прийшла Леля. Леля така – вона легка та вільна; всередині тендітна, але вона одягає зверху трішки великий піджак, щоб захистити цю тендітність, втирає сльози і йде далі вперед, не зважаючи ні на що, щаслива і вільна, відкрита для майбутнього. Я прислухалась, звісно, до порад членів журі і до коментарів глядачів, і от тепер я така.

Чи не думаєте Ви, що змінивши образ, який став менш сексуальним, Ви зменшили підтримку чоловічої аудиторії.

Жінка має передавати стан очима, а не лише одягом. Одяг — це така, звісно, підтримка образу та сексуальності, один з виразів сексуальності, але найголовніше – це енергетика, яка іде з серця і з очей.

Прокоментуйте слова Андрія Данилка щодо співу під фонограму. Не було образливо?

Образливо не було. Звісно, я трішки себе відчула, як на якомусь кастингу телевізійного шоу, чи в музичній школі, коли тебе перевіряють. Багато хто знає мій творчий шлях, багато хто знає, скільки я до цього йшла і скільки років я вже співаю, займаюся. Чесно кажучи, це дуже великий труд. Це не просто я прийшла на сцену сьогодні і вирішила, що хочу поїхати на «Євробачення». Я десять років працюю по вісім, по шість годин вдень: співаю, танцюю, бігаю, сиджу на дієтах, пишу пісні, інтерв’ю, студії. Тобто це не просто така забаганка: давайте напишемо сьогодні пісню і підемо. Я до цього йшла багато років. І для мене було, дійсно, трішечки не зручно, що мене перевіряють. Але, з іншого боку, приємно, тому що, напевно, я дійшла до якогось рівня професійності, коли вже можу і співати, і танцювати одночасно, і це виглядає і звучить, як на платівці. Мені було приємно. Думаю, кожен член журі має право на коментарі і висловлення своєї думки.

Людина, яка кричала із зали на Ваш захист, це Ваш менеджер?

Я потім побачила, що, так, це мій менеджер. Мені дуже приємно, тому що так ще ніхто не відстоював мою позицію і моє обличчя. Я йому у гримерці про це сказала. Це викликає велику любов і шану за те, що в мене є така команда. Тепер я на двісті відсотків впевнена, що вони за мене горою будуть стояти в будь-якому випадку.

Ви одна з найбільш обговорюваних конкурсантів Нацвідбору. Вас багато критикують і хвалять. До критики кого прислуховуєтесь особисто Ви?

Я прислуховуюсь до критики свого продюсера, своєї піар-команди, тому що це люди, які йдуть зі мною пліч-о-пліч вже два роки. Я їм довіряю цілком, тому що ми багато чого досягли за цей час. Ми змінилися, ми поміняли стиль музики. Це дійсно ті люди, які у мене вірять і які мене люблять. І через те, що вони мене люблять, вони мені завжди кажуть правду, вони мене ніколи не хвалять. Я завжди отримую «чарівний пендель», який примушує мене щось змінювати. Тому, звісно, у мене дуже сильна команда, і я їм дуже вдячна: Алану Бадоєву, Михайлу Ясинському і Олександру Кажияну, — тому що це саме ті люди, які вказують на мої мінуси, а не плюси. Плюси ми самі деколи бачимо, а мінуси важко в собі розглядіти або зрозуміти, що вони в тебе є, і їх прийняти. А коли тобі кажуть люди, яких ти поважаєш, яким ти довіряєш, тоді ти, дійсно, розумієш, що це саме та команда, яка хоче тобі успіху. І ти до них прислухаєшся. Звісно, мені дуже приємно, коли я чую з різних сторін від журналістів коментарі, тому що я розумію, що їм не все одно. Вони слідкують за моєю творчістю, і вони приділяють час і увагу мені, як особистості та артисту, і мені це дуже приємно.

Чому вирішили не змінювати номер?

Ми звикли робити все на сто відсотків професійно і дуже круто. І коли в тебе є тиждень часу для того, щоб змінити номер, — це дуже маленький відрізок часу. І для того, щоб зробити номер на сто відсотків, цього замало. Тому, звісно, в разі нашої перемоги, якщо ми поїдемо до Лісабону, то, повірте, підключаться найкращі постановники та режисери нашої країни. На це варто буде подивитися, адже сам Алан Бадоєв буде ставити номер, і це буде неймовірне шоу, тому що він заряджений на перемогу, він хоче цього і він чітко бачить наш номер в майбутньому.