Вчера, 19 января, состоялась жеребьевка, в ходе которой определился порядок выступлений артистов во время двух полуфиналов Национального отбора на «Евровидение»: 10 и 17 февраля. Провел жеребьевку и определил порядок выступлений Руслан Квинта.

Во время мероприятия наши журналисты пообщались с солисткой группы VILNA Ириной Василенко.

Коли у Вас виникла ідея взяти участь в Національному відборі на Євробачення?

Я подавала заявку три роки підряд. І цього року я також подавала заявку як сольна виконавиця. Але потім, коли в мене з’явився проект Vil’na, то один із наших музикантів вирішив, що він подасть заявку. Ми дізналися, що пройшли одні з останніх. Можна сказати, що ми дізналися, коли вже знав весь інтернет, але ніхто не знав, хто ж такі ці Vil’na. Ми також не знали, чи це ми, чи ні. І я безмежно рада, що це виявилися саме ми.

Розкажіть трішки про творчі успіхи Vil’na.

У нас ще не заявлено жодної пісні. Єдина пісня, яку ми зробили, – це пісня для Євробачення. Але в нас буде незабаром ще одна пісня одразу після конкурсу. І я думаю, що далі буде ще більше пісень і розвитку. Насправді, я дуже багато часу шукала людей, з якими можна творчо та активно працювати.

Ви вже ознайомились зі всіма учасниками конкурсу. Кого вважаєте своїми конкурентами?

Дуже важко зараз відповісти на це питання, тому що я не чула пісень. Тут є дуже багато моїх знайомих, до яких я надзвичайно тепло ставлюсь, з якими я беру участь в інших проектах. Але найбільше мені подобається, що цього року більша частина виконавців є також частково і авторами своїх пісень. Це буде батл не тільки виконавців, але й авторів. Мені здається, що це новий рівень.

Чи Ви думали, як має виглядати Ваш номер?

Так. У нас в пісні є елементи етнічності.  Хоча зараз це багато хто використовує, але мені хотілось би копнути глибше.  Я вже кілька років цікавлюсь Трипільською культурою. Мені дуже подобається образність та духовність, а також те, як вони відчували світ. І мені здається, що багато з того, що було у трипільців, як спадок, отримала українська культура. Тому мені хотілося б у виступі використати елементи цієї культури, і я надіюсь, що у нас це вийде.

Чи Ви вже замислювались над тим, думку кого з журі Вам буде почути найбільш хвилююче?

Ні, ще не думала, але тепер замислилась (сміється). Насправді, я просто хочу вийти і показати нашу творчість. Я не боюсь інших думок. Євробачення — це конкурс, але тут настільки велика різножанровість, що дуже важко оцінити виконавців. І тут, в першу чергу, відіграє значення вподобання тієї чи іншої людини. Треба просто отримувати максимум задоволення і показати все, на що ти спроможний.

Розкажіть декілька слів про пісню, яку Ви готуєте.

Пісня називається «Forest Song», тобто в перекладі «Лісова пісня». Якщо описати по відчуттях, то це відчуття, коли ти заходиш в ліс. І ти сам на одинці із цим величезним простором природи. Ти глибоко вдихаєш і відчуваєш себе частинкою великого. І захотілось ці всі безмежні відчуття вкласти в три хвилини. Тут є і цілісність, єдність, тут все відчувається, і, я надіюсь, що це все передасться. Наприклад, інколи вмикаєш дійсно чудову пісню, розумієш, що і музика там гарна, і аранжування, але щось все рівно не те. А інколи вмикаєш – і одразу в душі знаходиш відгук. Тому я дуже хочу, щоб наша пісня знайшла відгук в душі кожної людини.

Финал национального отбора пройдет 24 февраля в прямых эфирах на СТБ и UΛ:Перший, где и определится представитель от Украины на Евровидении-2018.

Телевизионная съемка Национального отбора пройдет в столичном Дворце культуры  КПИ по адресу: пр-т Победы, 37.

Билеты уже в продаже, приобрести их можно на сайте СТБ по ссылке: https://eurovision.stb.ua/ru/kupit-bilety-na-natsionalnyj-otbor-evrovideniya-2018/

Прямые эфиры Национального отбора будут транслироваться одновременно на телеканалах СТБ и UA:ПЕРШИЙ.