В субботу, 10 февраля, в прямом эфире на телеканалах СТБ и UA:ПЕРШИЙ состоялся первый полуфинал Национального отбора на Евровидение-2018. В этот вечер  зрители увидели первую девятку участников, готовых представить Украину в Лиссабоне: СONSTANTINE, Сергей Бабкин, LAUD, группа  KAZKA, The ВЙО, KOZAK SYSTEM, VILNA, PUR:PUR и The Erised.

Во время эфира VILNA пообщалась с журналистами.

Як Вам було знаходитись на одній сцені та виступати із більш відомими артистами? Чи було страшно?

Взагалі не було страшно. Мені було дуже важливо, щоб саме текст пісні та меседж, який ми в неї вклали, дійшов до людей.

Як вважаєте, чи все об’єктивно на цьому конкурсі.

Мені хочеться вірити, що так.

Чи раніше Ви бачилися із суддями відбору?

Я сьогодні вперше наживо бачила Євгенія Філатова та Андрія Данилка.

Як готувалися до Євробачення?

Ми багато разів репетирували, готували номер, шили костюми.

Ви вже три рази планували взяти участь у Євробаченні, і ось саме учетверте Вам пощастило.

Я вважаю, що це не щастя, а дуже велика робота. Наша команда дуже багато працювала, щоб зараз бути тут, виступати на цьому відборі.

Тобто до цього моменту Ви не були знайомі з жодним членом журі.

Я Джамалу вперше побачила два тижні тому в кафе, де вона пила каву. Я до неї підійшла та привіталася, розповіла, що я буду виступати в суботу у півфіналі Національно відбору на Євробачення. Вона мене запитала, чи пісня вже є, і я відповіла, що тільки планується її вихід. Ось і вся розмова, і все моє знайомство з суддями особисто (сміється).

На Вашу думку, чи чесно те, що деякі учасники особисто знайомі з деякими членами журі та навіть співпрацювали з ними?

Так, це чесно та прозоро, тому що про це всі знають.

В такому контексті Ви трошки вибиваєтесь із загалу, тому що взагалі не знайомі ні з ким в цьому відборі.

Звичайно, це дуже важко, коли в тебе немає знайомств. Ви самі знаєте, як важко пробитися. Ми стараємося, працюємо. Нам залишається лише показувати, що ми справжні. Ми такі, які є. Ми несемо ідею, ми несемо зміст. І будемо дуже вдячні людям, які підтримують нас, які відчули, що ми справжні.

Існує багато думок з приводу того, що є пісня форматна та не форматна для Євробачення. Ви вважаєте, що Ваша пісня яка?

Ми не писали нашу пісню під Євробачення. Ми писали її для проекту VILNA. І мені здається, що формат Євробачення – це коли пісня пишеться спеціально під конкурс, але в нас такого не було. Хоча свою думку мають сказати саме музичні критики. Я музикант і створюю тільки те, що іде від серця. А вже справа музичних критиків, як це назвати: чи це формат, чи це не формат, яка це стилістика.

Во втором полуфинале за право представлять Украину на Евровидении будут бороться: INGRET, MELOVIN, JULINOZA (Юлия Запорожец), TAYANNA, KADNAY, Yurcash, Mountaine Breeze, ILLARIA и DILEMMA.

Финал национального отбора пройдет 24 февраля в прямом эфире на телеканалах СТБ и UA:ПЕРШИЙ, где и определится представитель от Украины на «Евровидении-2018».

Телевизионная съемка Национального отбора проходит по адресу пр-т Победы, 37 (Дворец культуры КПИ).  Билеты можно приобрести на сайте СТБ.

Члены жюри Национального отбора-2018: Джамала, Андрей Данилко и Евгений Филатов (The Maneken).

Ведущий: Сергей Притула.

Музыкальный продюсер Нацотбора-2018: Руслан Квинта.