В субботу, 10 февраля, в прямом эфире на телеканалах СТБ и UA:ПЕРШИЙ состоялся первый полуфинал Национального отбора на Евровидение-2018. В этот вечер  зрители увидели первую девятку участников, готовых представить Украину в Лиссабоне: СONSTANTINE, Сергей Бабкин, LAUD, группа  KAZKA, The ВЙО, KOZAK SYSTEM, VILNA, PUR:PUR и The Erised.

Во время эфира Сергей  Бабкин пообщался с журналистами.

Чия ідея була з клубочком?

Це була моя ідея. Клубок – це всесвіт, це ми, наші душі, наші сплетення, мама, дитинство, тепло. Я взагалі дуже театральна людина. Якщо його використовувати в театрі, то це дуже великий символ і знак. Його можна використовувати в дуже багато чому. Це сплетення, клубок. Ми навіть в побуті говоримо про клубок подій, тобто це дуже багато чого сплетено разом. І до кінця життя він мав би бути величезних розмірів.

Чому саме червоний колі?

Я дуже люблю цей колір. Я за знаком зодіаку скорпіон, тому це мій колір. Взагалі, з дитинства в мене є три улюблені кольори – чорний, білий та червоний. А саме червоний колір виглядає дуже гарно і на чорному, і на білому.

Які Ваші враження від коментарів журі?

Я очікував більше критики. Тим паче я сам дуже самокритична людина. Я очікував значно більше критики, але нічого не відбулося. І Андрій, і Джамала, І Євгеній подякували за номер. Хоча Андрій сказав, що для Євробачення, в цілому, це експеримент, але для фіналу це дуже достойно. Ми один одному подякували.

А яка Ваша основна мета на Національному відборі на Євробачення?

Я хочу донести людям свою пісню. Наприклад, в мене завжди Євробачення асоціювалось зі спалахом, з танцями, з енергійними піснями. Але потім, коли я почув Джамалу, переможця Євробачення минулого року, я зрозумів, що на цьому конкурсі можна говорити іншим голосом, тому і подумав, а чому би і ні.

Як вважаєте, Ваша пісня більше формат чи не формат для Євробачення?

Вийшло так, як мало вийти. Час завжди ставить все на свої місця, все завжди відбувається вчасно. І пісня також з’явилась вчасно. Її не було, але раптом вона з’явилась. Чому саме вона вийшла така, я не знаю. Але вона єдина у своєму роді у мене. Всі мої друзі після прослуховування пісні сказали, що такого вони не очікували.

Ви зараз дуже досвідчений артист. Як було представляти на суд свої пісні?

Для мене немає тут нічого дивного, адже я розвиваюсь. Я люблю себе відчувати по різні боки барикад. Я знаю, як виступати учасникам, адже сиджу в шоу, як тренер, і розумію, що конкурсанти відчувають в цей момент. І виступити зараз на сцені – це також надзвичайно великий досвід.

Ви артист, який вже відбувся. Навіщо Вам цей конкурс?

Якщо чесно, то я міг ще б посперечатися, наскільки я артист, який відбувся (сміється) Мені здається, що якщо людина буде думати, що вона вже відбулася, то це буде певним чином гальмування. Це, наприклад, коли ти підходиш до стінки і далі не йдеш лише тому, що вималював картину того, що ти відбувся. Тому я не відбувся, і не хотів би відбутися ніколи. Я буду до кінця життя щось намагатися зробити, буду пробувати. А щодо Євробачення, то я думав, що в кожній країні вибирають кращого, хто буде представляти країну на міжнародному конкурсі, і неважливо, який у цього артиста статус.

Во втором полуфинале за право представлять Украину на Евровидении будут бороться: INGRET, MELOVIN, JULINOZA (Юлия Запорожец), TAYANNA, KADNAY, Yurcash, Mountaine Breeze, ILLARIA и DILEMMA.

Финал национального отбора пройдет 24 февраля в прямом эфире на телеканалах СТБ и UA:ПЕРШИЙ, где и определится представитель от Украины на «Евровидении-2018».

Телевизионная съемка Национального отбора проходит по адресу пр-т Победы, 37 (Дворец культуры КПИ).  Билеты можно приобрести на сайте СТБ.

Члены жюри Национального отбора-2018: Джамала, Андрей Данилко и Евгений Филатов (The Maneken).

Ведущий: Сергей Притула.

Музыкальный продюсер Нацотбора-2018: Руслан Квинта.