В субботу, 10 февраля, в прямом эфире на телеканалах СТБ и UA:ПЕРШИЙ состоялся первый полуфинал Национального отбора на Евровидение-2018. В этот вечер  зрители увидели первую девятку участников, готовых представить Украину в Лиссабоне: СONSTANTINE, Сергей Бабкин, LAUD, группа  KAZKA, The ВЙО, KOZAK SYSTEM, VILNA, PUR:PUR и The Erised.

Во время эфира KOZAK SYSTEM пообщались с журналистами.

Чи задоволенні ви своїм виступом?

Це той приклад, коли ми нереально задоволені своїм виступом. У нас було багато тренувань, і кожна наступна спроба несла щось нове, цікаве, ми звикали до сцени. І мені здається, що, власне, цей виступ був найкращим із всіх попередніх виступів.

Чому вирішили прийняти участь у «Євробаченні»?

Справа в тому, що ми ставимось до цього конкурсу не як до конкурсу, а як до фестивалю. Ми не прийшли сюди показувати свої м’язи, умовно кажучи, ми прийшли грати музику і дарувати тепло і радість всім.

Як атмосфера?

Драйвова. Ми з багатьма музикантами давно дружимо, тому просто за кулісами «братаємося» та п’ємо чай.

Розкажіть про ваші образи. Чому вони саме такі?

Справа в тому, що череп, який ви бачите на нашому одязі, по-перше, — це символ мудрості. А в даному виконанні, в інтерпретації українського художника Андрія Ярмоленка, — це український череп мудрості, а ліпше сказати, череп української мудрості.

Як гадаєте, що важливіше на «Євробаченні» — пісня чи шоу?

Думаю, на «Євробаченні» важливим є все: пісня, шоу, меседж, поведінка, тобто все від першого кроку, коли ти ступаєш на територію «Євробачення», до останнього. Власне, через це ми й обрали пісню на англійській мові, на що одразу звернув увагу Андрій Данилко. Але тут справа в тому, що у нас східноєвропейський акцент, який є неймовірно популярним зараз на фестивалях, коли виступають подібні до нас гурти. І це свідомий вибір. Тому що в пісні «Mamai», якщо уважно звертати увагу на слова, там закладені сакральні сенси. Ми, коли були маленькими, вірили в героїв, дивилися фільми, де були мушкетери, самураї, богатирі. Але у нас є свій лицарський орден – козацтво, а Мамай – це такий козацький Будда. І в пісні алегорично є дуже багато таких правильних меседжів для молодого покоління хлопчиків, які зараз ростуть. І ми хочемо їм сказати, що замість того, щоб відчувати повну безвихідь та нюхати клей, подивіться на нас. А в пісні сказано, що коли я дивлюсь в дзеркало, то мені посміхається Мамай. Тобто, коли я дивлюсь в дзеркало, то окрім себе, бачу ще образ Мамая, світлого, розумного воїна, українця, характерника.

От ви розповідаєте про такий сакральний образ українського козака, чи не краще тоді було б заспівати українською мовою?

Це абсолютно вірне запитання. Якби ми розуміли, що цим обмежиться наш виступ, ми б обов’язково заспівали українською для того, щоб українські глядачі нас розуміли. Але якщо ми поїдемо в Португалію на конкурс, то повинні співати там так, щоб нас розуміли люди. Наша спроба зіграти на «Євробаченні» — це далеко не перший наш телевізійний фестиваль. Наприклад, коли ми виступаємо на польському фестивалі, який не менший по масштабу, ніж «Євробачення», ми там свідомо співаємо польською мовою.

Але ж португалець минулого року співав рідною мовою.

Але ж португальською мовою розмовляє третина планети, а скільки розмовляє українською?

Гадаєте європейцям цікавий український супергерой?

Ми впевнені, що цікавий. Ми багато їздимо світом, досі дуже мало інформації про Україну. Досі нас сприймають якимись стереотипними речами. Тому історія англійською про козака Мамая, який є супергероєм для нас всіх і який є серед нас, дійде до європейського глядача.

Во втором полуфинале за право представлять Украину на Евровидении будут бороться: INGRET, MELOVIN, JULINOZA (Юлия Запорожец), TAYANNA, KADNAY, Yurcash, Mountaine Breeze, ILLARIA и DILEMMA.

Финал национального отбора пройдет 24 февраля в прямом эфире на телеканалах СТБ и UA:ПЕРШИЙ, где и определится представитель от Украины на «Евровидении-2018».

Телевизионная съемка Национального отбора проходит по адресу пр-т Победы, 37 (Дворец культуры КПИ).  Билеты можно приобрести на сайте СТБ.

Члены жюри Национального отбора-2018: Джамала, Андрей Данилко и Евгений Филатов (The Maneken).

Ведущий: Сергей Притула.

Музыкальный продюсер Нацотбора-2018: Руслан Квинта.