В субботу 25 ноября на телеканале СТБ состоялся третий эфир самого масштабного вокального шоу страны «Х-фактор-8», который был посвящен украинской музыке. Во время прямого эфира Иван Варава пообщался с нашими журналистами.

Поділись враженнями після виступу, чи повністю задоволений результатом?

Якщо чесно, не можу сказати, що задоволений, чи незадоволений. В плані вокалу, напевно, задоволений, в плані емоцій – ні, тому що мені не вдалось до кінця передати пісню. Так як пісня «Can You Feel The Love Tonight», яка звучала у моєму виконанні минулого ефіру, і пісня цього ефіру «Запроси мене у сни» дещо схожі, захотілось дещо розслабитись на сцені і просто отримати задоволення від атмосфери. Я, насправді, «кайфонув» і готовий працювати далі.

Погоджуєшся з не дуже приємними коментарями Андрія Данилка?

Абсолютно. Я б дійсно хотів, щоб він прийшов на репетицію і навчив мене того, чого, власне, зараз повчав.

Чи передивляєшся свої виступи по інтернету, робиш якісь висновки з того?

Ні. Я аналізую свої виступи, виходячи з того, що мені казали люди, які, дійсно, в цьому розуміються, і далі роблю вже свої висновки. Загалом, коментарі – коментарями, кожен може щось написати. Але лише той, хто розуміє, скаже правду.

Переглядаєш лише свої виступи чи й інших учасників? Можливо, даєш їм якісь поради?

Ми даємо поради тільки в плані вокалу, тому що відносно емоцій ми всі не є митцями високого рівня акторської майстерності. Я даю поради в міру своєї компетентності.

Коли переглядаєш виступи відомих артистів, на чому, в першу чергу, акцентуєш увагу?

Я шукаю завжди фішку кожного з виконавців. А вже потім, відштовхуючись від цього «оазису» фішки, починаю аналізувати всі подальші дії артиста.

Чи виникали у тебе на проекті конфлікти?

Ні, конфліктів не виникало. Ми просто вже «втягнулись» фізично і морально. Постійно одне і те ж, якась рутина. Якщо до першого ефіру ми всі разом гуляти фактично до ранку, то тепер, в основному, більшість просто «вирубається» після складного дня.

Вважаєш себе конфліктною людиною чи, навпаки, намагаєшся згладжувати гострі кути?

Я намагаюсь всі ситуації перевести «в нуль». Якщо можливо знайти компроміс, я його знаходжу. Якщо ж ні, то знаходжу якісь радикальні рішення, які, як правило, рвуть мости. Але, в основному, намагаюся бути компромісним.

Зараз збільшилась увага прихильниць до тебе. Як справляєшся з такою увагою?

Я стараюся, як мінімум, проводити усілякі прямі ефіри в Instagram, тому що фізично не встигаю всім відписувати. Коли ж ставлять запитання в реальному часі, вживу, то є змога відповісти якомога більшій кількості прихильників. Крім того, намагаюся хоча б підтримувати себе в тонусі.

Тобі приємна така посилена увага?

Так, приємна, звичайно, тому що увагу люблять всі. Але деколи так втомлюєшся, що тобі не вистачає енергії цю увагу прийняти.

Друзі не кажуть тобі, що зараз ти якось змінився, можливо, є ознаки «зіркової хвороби»?

Ні. Вони кажуть, що я змінююсь, але не в плані «зіркової хвороби», а в плані лаконічності. Якщо раніше по телефону я міг розмовляти, умовно кажучи, годину, то тепер перекидаюсь лише кількома словами: «як справи?», «ось так і так» — і все. Мені сказали, що я став більш нейтральним. Чому? Напевно, тому що бережу емоції, які зараз витрачати просто немає як.

Зараз ти маєш свій фан-клуб, а сам колись був, чи, можливо, залишаєшся фанатом якогось артиста. Малював для когось спеціально плакати, дарував квіти і тому подібне?

Плакатів та квітів не дарував, просто ходжу на концерти. Наприклад, до гуртів «Океан Ельзи» та «О.Torvald». Мені дуже подобається творчість Жені Галича. Але так, щоб хтось був моїм кумиром, такого немає. Я меломан, який збирає різноманітний музичний матеріал і в загальному формує своє бачення музики.

Чи є в тебе ритуали перед виходом на сцену?

Я віджимаюсь.

Вважаєш себе забобонним? Наприклад, думаєш, що не повіджимаєшся, — і все пропало.

В цьому плані, ні. Але інколи, коли мені дуже важлива якась справа, починаю помічати певні дрібниці, на які за звичайної ситуації навіть не звернув би уваги.

Потрапити на «Х-фактор» — певною мірою удача, а ти сам удачлива людина?

Я вірю в удачу, але не можу назвати себе удачливим. Удача посміхається тому, хто працює. Якщо нічого не робити, то про яку удачу може йти мова? Якщо ти чогось прагнеш, тоді й удача підвернеться. Ну, я працюю.

Яка на даний момент твоя найбільша удача? Можливо, прямі ефіри на проекті «Х-фактор»?

В плані кар’єри музиканта, то, дійсно, це удача потрапити в прямі ефіри. Адже Дмитро Шуров обирав між мною та Данилом Богданенко, і шанси у нас були абсолютно рівними. Напевно, тоді свою роль зіграла удача. Зараз, як я бачу по голосуванню і по коментарях, здається, моє виконання подобається людям, і це теж свого роду удача. Адже ринок музики на даний час досить жорстокий, і той репертуар, який виконую я, зараз неактуальний, відверто кажучи. Аудиторія в основному слухає більш активну музику. А я — ліричну. Мені більше подобається транс, лаунж музика. Обожнюю, коли грає якийсь такий легкий біт, під який я розслабляюсь і кайфую.

Смотрите вокальное шоу «Х-фактор» на телеканале СТБ по субботам в 19:00!