В субботу, 17 февраля, в прямом эфире на телеканалах СТБ и UA:ПЕРШИЙ состоялся второй полуфинал Национального отбора на Евровидение-2018. В этот вечер  зрители увидели вторую девятку участников, готовых представить Украину в Лиссабоне: INGRET, MELOVIN, JULINOZA, TAYANNA, KADNAY, Yurcash, Mountaine Breeze, ILLARIA и DILEMMA.

Во время эфира ILLARIA пообщалась с журналистами.

Розкажіть, як вам втретє повернутись на сцену Нацвідбору на «Євробачення»?

Я відчуваю себе зажди схвильовано, завжди, як вперше. Завдяки проекту «Євробачення» у мене народжуються дуже сильні пісні, і я дуже цьому рада.

Як оцінюєте свій виступ?

Я перфекціоністка, але зробила все для того, щоб виступ вийшов чудовим. Я зробила все для того, щоб показати, що Україна сучасна, що Україна сильна, і саме таку Україну я хочу представити на сцені «Євробачення». Я хочу надихнути людей на те, щоб вони знайшли у собі внутрішню силу боротися з найрізноманітнішими негараздами. Кожен має право боротися за свою перемогу, за свою свободу. Я думаю, це відчувається і в моїй пісні, і в словах.

Який головний меседж Ви хотіли донести піснею?

В моїй пісні є дуже важливий меседж: ми всі різні, кожен з нас особливий. Я маю на увазі, що люди мають ментальні особливості, фізичні особливості, пов’язані з релігією, орієнтацією, з будь-чим, але ми всі є діти України, ми всі маємо право боротися за свою перемогу.

На першому півфіналі Ви казали, що ще розслаблені, не відчуваєте ще себе конкурсантом. Чи вдалося за тиждень повністю підготуватись і зібрати всі сили?

У мене не було можливості не зібратися. Я мусила зібратися, тому що я представляю дуже сильну пісню. Я вже втретє на відборі, можна сказати, «ветеран відборів». Я хотіла вкласти в ці три хвилини все те, що відчуваю до своєї землі. А це дуже велика відповідальність. Я дуже багато працювала над тим, щоб номер вийшов саме таким, як треба.

Ви були і в журі конкурсу «Євробачення» і є конкурсанткою, ким все-таки бути важче?

Важче бути учасником. Коли ти в журі, ти просто сидиш, дивишся і ставиш бали. Це не так складно. А от бути в шкурі артиста, конкурсанта – це завжди хвилюючий момент. Мені приємніше бути артистом, ніж сидіти в журі.

Що для Вас перемога на «Євробаченні»?

Перемога для мене важлива не лише тому, що я артистка, і це певний щабель. Це не самоціль. Це одна з можливостей донести свою творчість і свої ідеї до суспільства. Для мене ця перемога була б дуже символічною, тому що пісня називається «Сила», а я хочу бачити Україну сильною, хочу саме такою її презентувати. Тому я дуже хочу, щоб люди перемогли разом зі мною, щоб ми всі разом стали «силою».

А що ж важливіше перемога на «Євробаченні», чи визнання в своїй країні?

Я спокійно ставлюся до конкурсів. Звісно, хочу бути коханою, улюбленою артисткою в своїй країні, але можливість потрапити на «Євробачення» — це так само, підкреслюю, моя любов і відповідальність за українську музику, тому одне іншого не виключає. Тобто визнання тут може допомогти мені в тому, щоб представити свою країну за кордоном.

Напомним, после первого полуфинала украинского Национального отбора, который состоялся 10 февраля, в финал прошли Laud (Влад Каращук), The Erised и Vilna.

Финал Национального отбора, во время которого страна назовет своего представителя на Евровидение-2018, состоится 24 февраля.

Телевизионная съемка Национального отбора проходит по адресу пр-т Победы, 37 (Дворец культуры КПИ).  Билеты можно приобрести на сайте СТБ.

Члены жюри Национального отбора-2018: Джамала, Андрей Данилко и Евгений Филатов (The Maneken).

Ведущий: Сергей Притула.

Музыкальный продюсер Нацотбора-2018: Руслан Квинта.