В субботу, 27 мая, на телеканале СТБ состоялся грандиозный финал шоу «Україна має талант. Діти-2».

В финале на сцене своими номерами зрителей и судей шоу впечатляли и восхищали воздушные гимнастки Диана Серкина и Вероника Цой, Артем Харченко, Вероника Морская, аккордеонист Влад Грицун, цимбалист Влад Ониськив и виолончелистка Александра Богданова.

Перед оглашением результатов в финале зрителей порадовали финалисты шоу «Х-фактор-7» группа «Mountain Breeze», пианист-виртуоз Евгений Хмара, а таже Дзидзьо в дуэте  с певицей Олей Цибульской.

По итогам зрительского голосования было названо имя самого талантливого ребенка, им стала Вероника Морская.

Во время голосования наши журналисты пообщались с Игорем Кондратюком.

Поділіться Вашими враженнями від сезону «Україна має талант. Діти-2». Можливо, є учасники, за яких особливо вболіваєте?

Цей сезон, як це банально не звучить від члена журі, який продовжує в ньому працювати, я вважаю дуже цікавим. У нас були діти з дуже цікавими історіями. У мене відчуття, що українцям зараз не хочеться розбиратися з долею талановитих дітей, у яких, здається, все в порядку, тому що вони займаються улюбленою справою і вони молодці. Українці зараз мислять такими дуже простими категоріями: життя — смерть, сьогодні живемо, а завтра невідомо, що буде, робота є – роботи немає. І мені здається, що це відбивається на глядацькому інтересі до цього сезону, який дуже цікавий, на мою думку, по дитячим долям. У нас в фіналі виступає хлопець Артем Харченко, який боровся з раком і займався волонтерством. А ще кілька років тому ми не знали, що таке бути волонтером і співати для солдат, крім того, ніхто армію не любив, і нікому вона не була потрібна. У фіналі є Олександра Богданова, дівчина хвора на аутизм, вона не така, як ми всі, але вона дивує своїм неймовірним вмінням грати на віолончелі. Є прекрасна шестирічна дівчинка Вероніка Морська з дуже класними вокальними даними. Є хлопець Влад Ониськів, який чудово грає на цимбалах, з школи, яку ми вже кілька сезонів показували, Петра Сказківа з Ворохти. Є двоє дівчат Діана Серкіна і Вероніка Цой, які показують суперномер, хоча глядачі, думаю, їх не оцінять, тому що ми знаємо, що глядачі не дуже розуміють, як вони можуть це застосувати на своїй глядацькій практиці. Адже, коли співає співак, вони розуміють, що цього артиста вони ще можуть почути, він може написати нові хіти. Вони можуть зрозуміти його, вони за ним слідкують. А неймовірний гімнастичний номер глядачів не дуже хвилює.

Відповідно, саме тому в фіналі переважно дітки, які грають на музичних інструментах і співають?

Так. Адже глядач в цьому може себе затишніше відчувати, як суддя, як людина, яка щось розуміє. Глядачу краще оцінювати співочий талант. Це банальніше, це тривіальніше. Це вже давно відбувається, починаючи з «Караоке на майдані» і інших вокальних шоу, які існують. А оцінювати музикантів… Ну, скільки людей у нас грає на якихось інструментах? Я думаю, мабуть, кожен десятий. Це більш рідкісний талант, я не кажу вже про гімнастів. Переважна більшість глядачів не знають, на скільки складно виконувати все те, що роблять Діана Серкіна і Вероніка Цой. Тому, на мій погляд, глядачі зроблять переможцем або Артема Харченко, або Вероніку Морську. Я не вірю, що переможе хтось інший.

Вам, як судді, важко не зважати на історії учасників, а оцінювати виключно їх талант?

Нам дуже подобаються дитячі історії, але все-таки я звернув на це увагу, ми голосуємо за талант. Я розумію, що трапляються ситуації, коли перемагають історії, і в нас колись таке було в проекті. Але, я вважаю, треба брати до уваги талант дитини, і ми зі Славою, які сидимо в журі вже дев’ятий сезон, в першу чергу зважаємо на талант.

В «Україна має талант» приходять дітки зі своїми проблемами, які їм тут допомагають якоюсь мірою вирішити.

Так, наприклад, сьогодні наш фіналіст Влад Ониськів грав на придбаних нами цимбалах.

А Ви в своєму житті помічали, що добро, яке Ви даруєте, повертається?

Ну, так, я не можу сказати, що мене фортуна обходить десятою дорогою. В цьому житті мені декілька разів щастило. Не треба ніколи думати, чи повернеться тобі добро. Адже добро ти робиш тільки для того, щоб розуміти, що ти робиш добро. Це є абсолютно природна історія для людини, яка може зробити добро. Тому що не всі здатні допомогти дитині купити щось. І думати про те, що тобі це повернеться, неправильно.

Які таланти Ви розвиваєте у своїх дітей?

Я хочу, щоб вони були працелюбними. І це найбільше, що мене цікавить у житті своїх дітей, тому що все інше у них відносно є: розум, доброта, вони досить порядно виховані. Їм би краще ставитися до роботи. Це стосується в першу чергу синів, тому що доня щойно закінчила сьомий клас, вона молодець, навчається класно. Я поки що до неї претензій точно не маю. Чим менші діти, тим менше до них претензій, це ж проблема відома.

Ваша порада, якщо в людини не склалося особливо з талантами, але вона хоче піти на такий проект, як «Україна має талант», чи варто їй це робити, чи, можливо, рідним краще направити її порив в інше русло?

Нехай спробує. Це класний епізод життя. Це краще, ніж сходити в кіно на «Пірати Карибського моря», тому що фільм ти завжди можеш подивитися десь, а от епізод на проекті залишиться на все життя і не так часто він може трапитися. І я б не ризикував когось відмовляти і не пускати. Якби мої діти захотіли, я б сказав: «Ідіть!»